Cena likvidace eternitu

Eternit

Základní parametry

Typ eternitové krytiny:

Do kalkulace zahrnout:

Doplňující informace

Ušetříme vám čas s hledáním firmy

Mam zájem o:

Místo realizace

Kam Vám máme kalkulaci ceny zaslat?

Souhlas s obchodními podmínkami a pravidly ochrany osobních údajů

Kolik stojí likvidace eternitu

Cena likvidace eternitu je závislá na tom, zda poptáváte pouze odvoz eternitové krytiny, nebo poptáváte i demontáž krytiny ze střechy. Na cenu má dále vliv celková plocha střechy a podmínky pro demontáž eternitové krytiny. Nižší cena je za demontáž eternitu na hale se střechou se sklonem okolo 10°, vyšší cena pak na střechách se sklonem okolo 40°a více.

Cena demontáže eternitu

Cena demontáže eternitu se odvíjí také od přístupových podmínek na střechu. Pakliže se jedná o střechu vícepatrového domu v městské zástavbě, cena bude vyšší než v případě jednopatrového přístřešku na zahradě rodinného domu. Velký vliv na cenu má také způsob uchycení krytiny.

Cena demontáže eternitu se pohybuje od 230 Kč/m2 + 40 Kč/m2 za ochranný postřik, který se při demontáži eternitu používá.

Cena odvozu eternitu

Firmy si účtují 15 – 25,-Kč za kilometr cesty. Musíte však počítat s tím, že Vám bude účtována nejen cesta od Vás do sběrného dvora, ale i cesta k Vám. Za přistavení kontejneru na eternit zaplatíte zhruba 4 000 – 8 000 Kč (v závislosti na jeho objemu). Samotná likvidace eternitu (uložení na skládce) vyjde zhruba na 6 000 – 7 000 Kč za tunu. Metr čtvereční eternitu váží 15 – 20 kg, cena za likvidaci 1 m2 střešní krytiny se tedy pohybuje od 90 do 105 Kč.

Celková cena demontáže, odvozu a likvidace eternitu se tedy běžně pohybuje v rozmezí:

od 230 Kč do 570 Kč/m2 (azbestocementové vlnovky)

od 260 Kč do 620 Kč/m2 (azbestocementové šablony).